Promocje
Wyjątkowe Historie Biblijne. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Wyjątkowe Historie Biblijne. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
27,50 zł 19,90 zł 26,19 zł 18,95 zł
szt.
Obrazek srebrny Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - DS135FO/1O
Obrazek srebrny Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - DS135FO/1O
119,00 zł 109,00 zł 96,75 zł 88,62 zł
szt.
Świeto Matki Bożej gromnicznej z gromnicą
gromnice

Święto Matki Bożej Gromnicznej, znane także jako Święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone jest 2 lutego. To święto chrześcijańskie, które upamiętnia ofiarowanie Jezusa w świątyni jerozolimskiej oraz oczyszczenie Maryi po narodzeniu Jezusa. Nazywane jest także Świętem Gromnicznym ze względu na tradycję poświęcania gromnic podczas liturgii.

Nabożeństwo Matki Bożej Gromnicznej, jest zazwyczaj związane z liturgią w kościołach katolickich i niektórych innych tradycjach chrześcijańskich.

czytaj całość »
Opłatki wigilijne
Opłatki wigilijne

Co to jest opłatek

Opłatek to cienka, okrągła, biała hostia w formie płaskiego placka, tradycyjnie spożywana w Polsce podczas wieczerzy wigilijnej, czyli kolacji w wigilię Bożego Narodzenia. Opłatek jest symbolicznym elementem tej tradycji i ma głębokie znaczenie religijne oraz społeczne.

Wigilijny opłatek związany jest z tradycja Bożego Narodzenia, na przykład przedstawienie Dzieciątka Jezus lub innych świątecznych motywów. Podczas wieczerzy wigilijnej, członkowie rodziny łamią opłatek, składają sobie życzenia i udzielają błogosławieństwa. To gest jedności, pokoju i miłości w rodzinie oraz okazja do wyrażenia wzajemnej życzliwości i wspólnego przeżywania radosnych chwil.

Podczas łamania opłatka, osoba, która go trzyma, życzy innym członkom rodziny wszelkiego dobra, spełnienia marzeń i szczęścia w nadchodzącym roku. To ważny moment, podczas którego wyraża się wzajemne szacunek i miłość.

Opłatek jest ważnym elementem polskiej tradycji bożonarodzeniowej i stanowi głęboko zakorzeniony zwyczaj w kulturze tego kraju.

czytaj całość »
Październik miesiącem różańca
Październik miesiącem różańca

W Kościele Katolickim Październik jest szczególnie ważnym miesiącem dla katolików związanych z praktyką różańca, obchodzony jest jako Miesiąc Różańca, podczas którego zachęca się wiernych do intensywnego odmawiania różańca oraz refleksji nad jego głębokimi znaczeniami. Został ustanowiony jako Miesiąc Różańca przez papieża Piusa V.

Październik jest symbolem oddawania czci Matce Bożej poprzez różaniec.

W tym miesiącu katolicy są zachęcani do regularnego odmawiania różańca, medytowania nad tajemnicami różańcowymi i głębszego zrozumienia znaczenia modlitwy różańcowej. W tym okresie dzieci przystępujące do Pierwszej komunii świętej dostają swój pierwszy upragniony różaniec komunijny, który jest święcony i błogosławiony przez kapłana. Ma to na celu oddanie modlitewnego narzędzia Matce Bożej i prośbę o Jej wstawiennictwo.

czytaj całość »
Co to jest Kapa?
Co to jest Kapa?

Kapa, to jedno z najważniejszych i najbardziej uroczyście wyglądających elementów odzieży liturgicznej używanej przez duchownych, zwłaszcza podczas okoliczności uroczystych i ważnych ceremonii. 

Kapa liturgiczna jest często wykonana z bogatych, gładkich materiałów, takich jak jedwab, adamaszek lub inny wyjątkowy materiał, aby podkreślić jej godność i wyjątkowy charakter.

Jest to długa, szeroka peleryna występująca w różnych kolorach: kapa fioletowa, kapa czerowna, kapa Maryjna, kapa złota, kapa ecru, często ozdobiona haftami, aplikacjami lub innymi zdobieniami, które mogą nawiązywać do motywów religijnych, symboli chrześcijańskich lub wzorów liturgicznych.

czytaj całość »
Co to jest Ornat ?
Pierwszy post

Ornat jest symbolem godności kapłańskiej i ma na celu podkreślenie roli kapłana jako ofiary i pośrednika pomiędzy Bogiem a ludźmi podczas sprawowania liturgii.

Jest to piękny i uroczysty element szat liturgicznych, który stanowi ważną część kultury i tradycji katolickiej i wielu innych kościołów chrześcijańskich.

 

Co to jest Ornat?

Ornat to jedna z najważniejszych szat liturgicznych noszonych przez kapłanów podczas odprawiania Mszy Świętej w Kościele katolickim i niektórych innych kościołach chrześcijańskich.

Jest to bogato zdobiona, długa szata zakładana na albę, którą kapłani noszą podczas sprawowania Eucharystii oraz innych ważnych uroczystości kościelnych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl